1981'den Günümüze

Özeren Alüminyum, 1981 yılında profil çeken bir firma olarak faaliyetlerine başlamıştır. Önceleri profil ticareti ile başlayan aktiviteler, daha sonra farklı sektörel alanlara da yayılmıştır. İlk yıllarda, firmanın faaliyet alanı öncelikli olarak yurtiçi olmuştur.

İlerleyen yıllarda Türkiye'yi güneş enerji sistemleri ile tanıştıran Özeren Alüminyum, bugün itibariyle, ısınma ve ısıtma sektörüne yaptığı ciddi yatırımlarla bu sektörde aranılan ürünler üretmeyi başarmış ve uluslararası platformda yerini almıştır. 2000 yılında, "Aluratör" markası adı altında alüminyum kaynaklı radyatörleri ilk olarak üretmeyi başarmıştır. 26 ATÜ'lük mutlak basınca dayanım sağlayan ilk ve tek alüminyum radyatör olma özelliğini, İTÜ (İstanbul Teknik Üniversitesi) verileri ile tescillemiştir. 5000 m2'si kapalı , 1000 m2'si açık alana sahip entegre tesisleriyle, sürekli gelişen yapısıyla ve yaptığı yatırımlarla, çıtasını her geçen gün daha da yükseltmektedir. 27 yılı aşkın tecrübesiyle, uzman kadrosuyla kaliteli ve estetik ürünler sunabilmek için çalışmaktadır. AR-GE çalışmaları ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan kalite anlayışıyla fark yaratmaktadır. Firmanın Türkiye'deki merkezi Hatay' da olmakla beraber, yurtiçinde, yurtdışında bayi ve ofisleri bulunmaktadır.

Misyonumuz

MİSYONUMUZ

Misyonumuz, kaynaklarımızı etkin kullanarak,Türk insanına-tüketicimize hak ettiği kaliteli ürünleri ekonomik ve uygun fiyatlarla ulaştırmak, tüm ürün gruplarımızda yüksek çevre bilinci ile saygın marka haline gelmektir.

Vizyonumuz

VİZYONUMUZ

Özeren' in hedefi ; başarıya odaklanmış yapısıyla performansını sürekli geliştirerek, pazar payını artırıp bir dünya markası yapabilmektir.

Kalite Yönetimi

KALİTE YÖNETİMİ

Tüketicisine her zaman en kaliteli ve son teknoloji şartlarda üretilmiş ürünleri sunmayı kendine vazife edinen Özeren Alüminyum'da, ISO 9001:2000 Kalite Sistemi kurulmuş olup, benimsenen kalite ilkeleri etkin bir şekilde uygulanmaktadır.

YUKARI